Iompar

Tugann an láithreán gréasáin www.transport.ie naisc chuig gach soláthraí iompair phoiblí. Cliceáil ar Severe Weather Updates ar an leathanach baile agus téigh chuig an réimse eolais a theastaíonn uait. Le linn tréimhsí de bhriseadh isteach ar sheirbhísí déantar nuashonrú leanúnach ar láithreáin ghréasáin na soláthraithe iompair phoiblí aonair.

Seo a leanas na sonraí teagmhála le haghaidh gach soláthraí Iompair Phoiblí. Ba cheart duit eolas teagmhála le haghaidh na n-oibreoirí príobháideacha iompair i do cheantar a choimeád chomh maith.

Bus

Bealaí Bhus Átha Cliath - Uimhir um Sheirbhís do Chustaiméirí - (01) 8734222
Twitter: @dublinbusnews Facebook: /dublinbusnews

Seirbhísí Bus Idirchathrach/Comaiteirí Bhus Éireann

Twitter: @buseireann Facebook: /buseireann

 

Bus Éireann Le haghaidh Seirbhísí sna Contaetha
Béal an Átha (096) 71800
An Cabhán (049) 4331353
Corcaigh (021) 4508188
Droichead Átha (041) 9835023
Baile Átha Cliath (01) 8366111
Dún Dealgan (042) 9334075
Inis (065) 6824177
Gaillimh (091) 562000
Cill Airne (064) 6630011
Leitir Ceanainn (074) 9121309
Luimneach (061) 313333
Muineachán (047) 82377
Sligeach (071) 9160066
Sraith an Urláir (074) 9131008
Trá Lí (066) 7164700
Loch Garman (051) 879000

Oifigí Iompar Scoile Bhus Éireann

Le haghaidh Seirbhísí sna Contaetha Oifigí Uimh. Theilefóin.
An Iarmhí, Longfort, Uibh Fháilí, Ros Comáin, Laois Áth Luain (090) 6473277
Maigh Eo Béal an Átha (096) 71816
Baile Átha Cliath, Cill Dara, Cill Mhantáin, an Mhí Baile Átha Cliath (01) 8302222
An Lú, Muineachán, an Cabhán Dún Dealgan (042) 9355069
(042) 9355065
An Clár, Luimneach Luimneach (061) 217484
Gaillimh Gaillimh (091) 537694
(091) 537512
Sligeach, Liatroim Sligeach (071) 9160440
Dún na nGall Sraith an Urláir (074) 9131008
Port Láirge, Ceatharlach, Cill Chainnigh, Loch Garman Loch Garman (051) 873401
Ciarraí Trá Lí (066) 7164750
Corcaigh Corcaigh (021) 4276891
Tiobraid Árann Tiobraid Árann (076) 106 5000

Iarnród

Iarnród Éireann - Idirchathrach /Dart/Iarnród do Chomaitéirí - Uimhir um Sheirbhís do Chustaiméirí- 1850 366 222
Twitter: @irishrail Facebook: /iarnrodeireann

Seirbhísí Luas - Uimhir um Sheirbhís do Chustaiméirí - 1800 300 604

Twitter: @luas Facebook: /luas

 

Aer

Le haghaidh eolais faoi Eitiltí Isteach/Amach téigh chuig na láithreáin ghréasáin www.daa.ie, www.dublinairport.com, www.corkairport.com, www.shannonairport.com

Twitter: @corkairport, @dublinairport, @shannonairport

Aerport Láithreán gréasáin Uimh. Theilefóin
Dublin Airport www.dublinairport.com (01) 8141111
Cork Airport www.corkairport.ie (021) 4313131
Shannon Airport www.shannonairport.ie (061) 712000
Ireland West Airport Knock www.irelandwestairport.com (094) 9368100
Waterford Airport www.flywaterford.com (051) 846600
Kerry Airport www.kerryairport.com (066) 9764644
Sligo Airport www.sligoairport.com (071) 9168280
Donegal Airport www.donegalairport.ie (074) 9548284
Aer Aran Islands www.aerarannislands.ie (091) 593034
Belfast International Airport www.belfastairport.com +44 (0) 28 9448 4848
George Best Belfast City Airport www.belfastcityairport.com +44 (0) 28 9093 9093
City of Derry Airport www.cityofderryairport.com +44 (0) 28 7181 0784

 

Seirbhísí Carrchalaidh Láithreán gréasáin Uimh. Theilefóin
Irish Ferries www.irishferries.com 0818 300 400
Stena Line www.stenaline.ie (01) 2047777
P&O Ferries www.poferries.com (01) 4073434
Bittany Ferries www.brittanyferries.ie (021) 4277801